3 tipy, jak zabalit vánoční dárky na poslední chvíli

Nestihli jste koupit balící papír ani žádné jiné vymoženosti na jedno použití? Ještě že tak. Připravily jsme pro vás 3 tipy, jak to zvládnout i bez pozlaceného papíru a klasické izolepy.

Noviny, letáky, papíry, co se vám už nehodí

Použijte to, co máte doma po ruce. To, že nestíháte, vůbec  nepůjde poznat, upcycling je teď stejně nejvíc v kurzu. Buďte kreativní. Jako podklad skvěle poslouží třeba staré noviny, nevyužité barevné papíry, noty, atd. Abyste dárečkům dodali vánoční šmrnc, můžete přidat větvičku z jehličnanu nebo šišky z procházky. Zkuste se vyhnout izolepě a místo toho využít papírovou pásku nebo přírodní provázek.

balicky

“Když už balíte dárečky do starých novin, rychlým okem proleťte, co se v nich píše. U nás byly loni velice vtipné Vánoce, když se mi povedlo zabalit jeden bambusový zubní kartáček do novin, kde z jedné strany byla vytištěná rubrika narození a pohřby. Zdravím mami :)”

Zero waste balení dárečků

Loňská zero waste nadílka pro celou rodinu a kamarády :)

Kousek látky nebo šátek zavázaný technikou Furoshiki

Z japonska se k nám pomaličku dostává technika zvaná Furoshiki. Jde o velice jednoduché zabalení dárku do látkového čtverce. A protože video řekne víc než fotka, pusťte si ukázku. Staré šátky nebo látky najde doma určitě každý. A co se nám na tom opět líbí je, že se dá látka využívat stále do kola.

Látkové pytlíčky

Nejrychlejší balící způsob na světě. Vzít pytlíček, šupnout do něj dáreček a stáhnout šňůrku. Za 5 vteřin máte zabaleno. A co je nejlepší, pytlíček bude po vaší rodině kolovat do nekonečna. Příští Vánoce v něm třeba dostanete dáreček zase vy.

Love Your Home Vánoční pytlíčky

A jak jinak, všechny 3 tipy jsou samozřejmě v duchu domácnosti bez odpadu. U nás by to přece ani jinak nešlo. :) Doufáme, že se vám náš vánoční seriál líbil, k nějakým nápadům vás třeba i inspiroval a budete se těšit na další články od ledna.

Přejeme vám ty nejkouzelnější Vánoce ♥

Marti a Majda

Komentáře
  1. Karolína napsal:

    Páni super to balení do látky se mi moc líbí§! hlavně můžu příští rok použít znovu! A někde jsem se dočetla, že si paníkupuje naobalove materiály krabice a ty si taky schvává a používá opakovaně, což je dobrý nápad! Tak to já zkusím taky. TeD koukám na jejich stránky a dá se tam nakoupit hodně věcí i lepící pásky a provázky a taky tam koupím papírové tašky které nazdobím taky lárkovými výstřižky ať mi to včechno ladí!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie