O knize

Průvodce tím, jak si zásadně zjednodušit život snížením produkce odpadu

Kniha Domácnost bez odpadu od Bey Johnson je novodobou biblí pro vaši domácnost. Bude vás doprovázet na cestě snižování odpadu u vás doma a rozhodně ji nebudete chtít dát z ruky. Porozumíte tomu, co je to ten Zero Waste a proč je domácnost bez odpadu v dnešním světě tak důležitá a pro vás osvobozující. Nahlédnete pod pokličku největší propagátorky Zero Waste životního stylu a můžete se inspirovat jejím návodem, krok po kroku. Ať už se jedná o tipy do kuchyně, koupelny nebo pro cestování, vždy budete mít na paměti 5xZ - zamítnout, zredukovat, zužitkovat, zrecyklovat nebo zkompostovat.

Při čtení knihy vás víc než kdy dřív začnou napadat otázky, jestli je opravdu nezbytné vlastnit tolik věcí, jak jsme ovlivňování při nákupování okolním světem, a taky co s tím můžete hned teď udělat?

Kniha Zero Waste Home, česky Domácnost bez odpadu, je celosvětovým hitem. Úspěch knihy ukazuje, že už nám není lhostejné v jakém světě žijeme, a že jsme s tím ochotni něco udělat a taky to děláme. Kniha neinspiruje pouze domácnosti, ale také lidi, kteří otevírají vlastní “bezobalové” obchody, blogery a další, kteří o tématu nadšeně píší a šíři znalosti dál.

Cena: 389 Kč

Proč si knihu koupit?

do rukou se vám dostane velmi praktický návod na to, jak začít nakupovat a nenosit si domů zbytečný odpad

zautomatizujete si řadu rutin v domácnosti tak, aby byly co nejjednodušší a nekradly vám čas

dozvíte se skvělé a jednoduché recepty na domácí tvoření - vyrobit jde všechno od pasty na zuby až po univerzální čistič na celou domácnost a to vše samozřejmě bez škodlivých látek

na konci knihy na vás čekají české poznámky, které obsahují celou řadu cenných zdrojů napsaných na míru pro české prostředí (a psala je Marti, tak víte u koho je když tak reklamovat :))

kniha je šetrná k životnímu prostředí - vytištěná na recyklovaný papír oceněný známkou EU Eco Label a použité barvy jsou doslova k sežrání, tj. zdravotně nezávadné, její vazba je namísto lepení sešitá

kniha vám pomůže se cítit dobře ve svém vlastním domově a prožít šťastný a spokojený žiivot

Kdo je Bea Johnson?

Bea Johnson se spolu s manželem, dvěma syny a malou čivavou snaží tvořit už od roku 2008 domácnost bez odpadu. Celá rodina vyprodukuje pouze jednu litrovou zavařovací sklenici směsného odpadu za rok.

O svém snažení píše blog, a také dala dohromady tuto knihu - Domácnost bez odpadu (v originále Zero Waste Home). Přednáší po celém světě a daří se ji myšlenku Zero Waste šířit docela závratným tempem. New York Times ji dokonce nazvaly “kněžnou bezodpadového života”. Získala prestižní ocenění The Green Awards a také vytvořila aplikaci Bulk App, do které můžete přidávat i vy své oblíbené “bezobalové” obchody.

Co je důležité říct na závěr? Bea je stále normální šmrncovní ženská, která nosí boty na podpatku, používá řasenku, stará se o zdraví své rodiny a svou tvorbou dělá tento svět hezčím místem pro život.